czwartek, 16 maja 2013

PROLOG

     "Zawsze wszystko musisz robić na ostatnią chwile? Wiedziałaś, że jedziesz na kilka miesięcy do Londynu. Kobieto, twoja walizka powinna być naszykowana już tydzień temu. Gdzie są moje czerwone szpilki? Nie ruszę sie bez nich! Szybciej Lena, nie zdążysz na lotnisko!" ochrzaniałam siebie w myślach pakując walizkę. Za 5 godzin wyjeżdżam do Londynu, nie wiem czy na stałe. Szukam swojego miejsca na ziemi. Dlaczego Londyn? Mieszka tam moja mama ze swoją rodziną. 
        Ale zacznijmy od początku. Gdy miałam dwa latka moi rodzice się rozwiedli. Mama od razu wyjechała do Anglii w poszukiwaniu ‘lepszego świata’. Mnie natomiast samotnie wychowywał tata. Mieszkamy w małej miejscowości w okolicach Łodzi. Niedawno skończyłam szkołę. Czemu tak wcześnie? Razem z przyjaciółką poszłam do niej rok wcześniej.
        Tata nigdy nie miał dla mnie czasu, bo musiał zajmować się swoją firmą. Nie mam mu tego jednak za złe. Kocham go całym swoim sercem. Niestety zaczęłam tracić z nim kontakt. Nie jestem na niego zła, że w jego życiu pojawiła się inna kobieta. Tylko dlaczego akurat Irenka ? Wydaje mi się, że ona leci tylko na jego kasę. Dla mnie jest wredna i chamska - oczywiście odpłacam jej tym samym. Dla taty wręcz przeciwnie – przesadnie miła. Kiedy dowiedziałam się, że ma z nami zamieszkać na dwa dni wyprowadziłam się do Miśki. No tak! Zapomniałabym o najważniejszej osobie w moim szarym życiu. Michalina jest moją przyjaciółką od dziecka. Dogadujemy się bez słów. Będę za nią strasznie tęsknić podczas pobytu w Londynie. No właśnie powracając do tematu wyjazdu.
      Dopóki nie będę pełnoletnia i nie znajdę pracy będę mieszkać z rodziną mamy.  Tom – drugi mąż mamy – jest chyba najnormalniejszy z nich wszystkich. Traktuje mnie jak własną córkę. Troszczy się o mnie bardziej niż moja rodzona matka. Dla niej najważniejsza jest jej córeczka – Bridget.  Jest ona rozpieszczoną egoistką i patrzy tylko na wygląd. Ale mnie to zwisa. Cieszę się, że nie jestem taka jak ona i może wyda wam się to absurdalne, ale patrząc na to z perspektywy czasu to może i dobrze, że moje życie się tak potoczyło. Przynajmniej nie jestem samolubną dziunią bez mózgu.
     Faktem jest, że jestem wulgarna i szczera do bólu. Mówię co myślę i dobrze mi z tym. Ale jestem też bardzo wrażliwą osobą i łatwo mnie zranić. Do Londynu jadę głównie dlatego, że chcę w życiu osiągnąć coś wielkiego, czego skutkiem będzie moja ciężka praca i wysiłek. Moją pasją jest aktorstwo i z tym chcę związać moją przyszłość. Nie chce być jednak niewiadomo jaką gwiazdą. Nie zależy mi na tym. Do szczęścia wystarczy mi tylko spełnienie siebie w tym co kocham.
     ‘Nigdy nie wchodź dwa razy do tej samej rzeki. Walcz o swoje, spełniaj marzenia i bądź szczęśliwa! – to moje motto życiowe.


_________________________________

I jest prolog :D czytajcie, komentujcie, oceniajcie ;* mam nadzieję, że się spodoba :) 

Hanik ;**♥

6 komentarzy:

 1. Ehem ja Wam tu zrobię wykład kobietki moje...
  1.Nie zaczyna sie zdania od "a więc" ;
  2. Nie "Za 5 godzin" tylko "za pięć godzin" - wszystko piszemy literkami kochaniee ;
  3. "Mieszkamy w małej miejscowości, w okolicach Łodzi " - bez przecinkaa ;
  4. "No właśnie powracając do tematu wyjazdu. " - a tu brak ;
  5. " Kobieto Twoja walizka powinna być..." - przecinek + nie jestem pewna do "Twoja";
  6. Akapity, plissss.

  Ogólnie fajnie, tylko nie za bardzo kumam jeszcze kto z kim i gdzie, kiedy, kto się z kim rozwiódł ect., ale jeszcze mała podpowiedź - wyjustuj tekst i dodaj akapity. Będzie cool : D

  Koniec wykładu ahaha

  OdpowiedzUsuń
 2. Poprawione pani Profesor ;] Jak teraz się podoba ;>??

  OdpowiedzUsuń
 3. Nooo zaczyna sie ciekawie :D...
  Czytam dalej... Się naczytam :)...
  A i miałam do ciebie prośbę. Mogłabyś ustawić wersję dla komórek, bo nie zawsze mam dostęp do komputerka xD
  *Ewik

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie się zaczyna :)
  Na bloga natrafiłam dopiero dzisiaj, przeczytałam jedynie dwa posty, ale już wiem, że będę go często odwiedzać :D
  Ciekawy prolog, takie wprowadzenie w życie bohaterów i pikantniejszą historię ;)
  Lecę nadrabiać resztę ;*
  M.

  OdpowiedzUsuń